Ha az utóbbi időben nem tettük, úgy ragadjunk kapát, és szabadítsuk meg a gaztól kertünk dísznövényeit – a veteményesről (hogyha van) nem is beszélve!
Kedvező időszak a fűmagos füvesítésre
Április végétől optimálissá váltak a körülmények a fűmagos füvesítéshez. De az se aggódjon, aki csak most kap észbe: amíg tart a május addig még koránt sincs késő! Fűmag vetés után fokozottan ügyeljünk a rendszeres öntözésre. Kellő mennyiségű és rendszerességű víz nélkül a fű nem tud rendesen legyökerezni, és hiába valóvá válik minden eddigi erőfeszítésünk. A fűmagból kifejlődött és immáron kihajtott fűlevelek mellett rendszerint a különféle gyomnövények is nőni kezdenek. Ezeket érdemes rendszeres időközönként (finoman, a fejlődő gyepet nem bántva) kigyomlálnunk, különben a jövőben a pázsitunknak egyre inkább kárára lesznek.
Korán elvirágzó hagymás virágok
A már elvirágzott hagymás virágokat – hiába nyújtanak már kevésbé gyönyörködtető látványt, – ne távolítsuk el! Szárukban ugyanis sok-sok energia rejlik még, mely pedig a levelek elszáradásával párhuzamosan visszakerülnek a hagymába, melyből egy év múlva újra virág fejlődik majd. Érdemes viszont levágnunk a virágfejeket! Ezzel azt érjük el, hogy a növény nem fogja energiái egy részét magvak létrehozására használni, vagyis több erőt tud majd fordítani jövőre arra, hogy minél nagyobb és szebb, élettelibb virágai legyenek.
KERTÉPÍTÉS TIPP: A célból, hogy korai elvirágzásukat követően ne rontsák kertünk esztétikai értékét, ültessünk a hagymás virágok mellé, a megfelelő oldal(ak)ra évelő növényeket: ezek pont a megfelelő időben kifejlődve eltakarják majd az elvirágzott hagymásokat.
Kerti veteményes
Május végéhez közeledve már bátran ki lehet telepíteni a szabad ág alá (a fagyra amúgy érzékeny) paprika-, paradicsom-,cukkini- és uborkapalántákat. A saláta-, cékla-,vagy csemegekukorica-magok elültetésére nézve is kedvezőek a körülmények ez az időszak. De legyünk résen! Nemárt tudni, hogy május-július eleje nemcsak a gyomnövények, hanem a kártevők körében is kifejezetten népszerű időszak. A holnapi bejegyzésben adunk néhány tippet, hogy mire szükséges odafigyelni ez utóbbi tekintetben, illetve arra vonatkozólag, hogyan érdemes kártevőmentesítenünk.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.